dental-piyasa-logo

Yardım Merkezi

İade Politikası

İade Politikası

İPTAL/İADE İŞLEMLERİ

1-İade talebimi nasıl oluşturabilirim?

Gelen ürününüzü iade etmek isterseniz, teslim aldıktan 7 güniçerisinde Hesabım > İade/Değişim sekmesinden İade Talebi Oluştur seçeneğini kullanarak ilgili sipariş numaranızla talep oluşturabilirsiniz.

2- İade işlemi yaparken kargo masraflarını kim ödeyecek?

DentalPiyasa’nın 7 günlük koşulsuz şartsız iade politikası sayesinde kargo ücreti ödemezsiniz. Tarafınıza iletilecek kargo barkod bilgileriyle anlaşmalı kargo şirketine gittiğinizde, gönderi ücretinin tamamı DentalPiyasa tarafından karşılanacaktır.

3- İade süresi geçtikten sonra ürünü iade edebilir miyim?

Koşulsuz iade süresi 7 gündür. Ancak 7 günden sonra tespit edilen kusur, hata ve ayıplı ürün durumlarında da iade talebi oluşturabilirsiniz. DentalPiyasa hekim ve depo arasındaki güven kuruluşu sorumluluğuyla ihtilafın kısa sürede çözümlenmesini sağlayacaktır.

 

İade Koşulları:

  1. İadelerde ilk şart, ürünün tekrar diş deposu tarafından sorunsuz şekilde satılıp satılamayacağıdır. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

  2. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde iade edilirse, iadeniz kabul edilmeyebilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

  3. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

  4. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

  5. Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde dentalpiyasa.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.

Para iademi ne zaman alırım?

Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürün deponun eline geçer geçmez, para iadesi süreci başlar. Kendilerine teslim edildikten sonra, bankanızın iade politikasına göre 1-3 iş günü içinde para iadeniz hesabınıza gönderilir. Bu süreçte ürün bedelinin satıcıya aktarılmaması için siparişe onay vermemenizi rica ediyoruz.

 

Değişim halinde, yeni ürün ne zaman elime geçer?

Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürünü satıcıya korunaklı şekilde gönderdikten sonra, ürünün satıcının eline geçmesi beklenir. Daha sonra satıcı yeni ürünü tarafınıza gönderir ve ortalama 1-3 iş günü içinde kargonuz teslim edilir.