İlk siparişinize özel sepette net %10 indirim 🎉

KOD: DP10

3000 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Bedava

Wristwatch by Ted Baker London

Ambalaj İçeriği

1 Tüp 900ml - 1.53kg

Zhermack Zetaplus 900 ML

Zhermack

SKU: 268Zh-1013

Katalog No: C100600.ZH0923

Pırlanta Dental10.0

Miat: Nisan 2025

Ort. 5 saat içinde kargoda.

Diğer Depolar (2)

Ürün Açıklaması
Değerlendirmeler
İade Koşulları
Tüm Satıcılar
2

Zhermack Zetaplus 900 ML


 • Zetaplus macun kıvamında bir kondensasyon silikonudur. Başlangıçtaki yüksek akışkanlık özeliği ve donmadan sonra en uygun sertliğe erişmesi bu ürünü her türlü ölçü alma tekniğine uygun kılar. Oranwash ile birlikte çift ölçü alma yönetminde kullanılan Zetaplus, erişilebilecek sertliği sayesinde mükemmel bir kaşık görevi üstlenir. Yumuşak doku üzerindeki basıncı azaltır. Böylece ölçü detayının daha hassas elde edilmesine olanak tanır. Zetaplus çift karıştırma tekniğinde ikinci ölçü maddesinin viskozitesine uyum sağlar.


Yüksek Uyumluluklu Kalıplar İçin Hidro Uyumlu Kondensasyon Silikonları (Polisilaksanlar) Kullanım

 • Zetaplus: Polisilaksan ilk ölçü için başlangıçtaki akıcılığı ve işlenme safhasında en uygun sertliğe erişmesinin yanı sıra katılaşmadan sonraki sertleşme özelliklerini taşır. İki fazlı (çift ölçü) tekniği için tavsiye olunur.
 • Zetaplus Soft: Poliksilaksan ilk ölçü için başlangıçtaki akıcılığı ve işlenme safhasında en uygun sertliğe erişmesinin yanı sıra ağızdan çıkartılması esnasında uygun elastikiyete ulaşma özelliklerini taşır. İki fazlı (çift ölçü) tekniği için tavsiye olunur.
 • Oranwash VL: Düşük akıcılıklı ve çok yüksek kayışkanlıklı hidro uyumlu poliksilaksan. İki fazlı (çift ölçü) tekniği için tavsiyeolunur.
 • Oranwash L: Düşük akıcılıklı ve yüksek kayışkanlıklı hidro uyumlu poliksilaksan. İki fazlı (çift ölçü) tekniği için tavsiye olunur.
 • Thixoflex M: Düşük akıcılıklı, hidro uyumlu ve tisotropik poliksilaksan. Alaşımlara doğrudan enjekte edilmesi halinde, yüksek kayışkanlığını muhafaza eder, ancak akmaz. İki fazlı (çift ölçü) ve tek fazlı (simultane) tekniklerinin yanı sıra çıkartılabilir protezlerde yüzey dokusunun yeni malzemeyle kaplanması işlemlerinde tavsiye olunur.


Kalıp Yuvası

 • Sert olmaları şartıyla tüm tipler; özellikle Hi-Tray (Zhermack) paslanmaz çelikten kalıp yuvası tavsiye edilir. Delinmemiş ve sürgüsü olmayan kalıp yuvası ile Universal Tray Adhesive (Zhermack) yapıştırıcısı kullanınız.


Zetaplus / Zetaplus Soft Kullanım Bilgileri


Dozaj

 • Ölçü kabı ile Zetaplus gerekli miktarını çıkarınız ve elinizin üzerine yayınız (not: ölçü kabı ağzına kadar dolu olmalıdır).
 • Dozajlanan ölçü kapları ne kadarsa, kütle üzerine ölçü kabının kenarı ile o kadar bastırınız. Her malzemenin ölçü kabı için ölçü kabı ile aynı uzunlukta iki tabaka Zhermack Indurent Gel yayınız (4 cm’e eşit.) (1).
 • Zhermack Indurent Liquid kullanılması halinde, her malzemenin ağzına kadar dolu ölçü kabı için, 5 – 6 damla sertleştirici dozajlayınız.


Karıştırma

 • Kütleyi kendi üzerinde katlayınız ve homojen bir renk tonu elde edene kadar çizgiler oluşturmaksızın yaklaşık 30 saniye kadar parmaklarınızın ucuyla hızlı bir şekilde yoğurunuz (2).
 • Karıştırılan kütleyi kalıp yuvası üzerine yayınız. Karıştırma dahil çalışma süresi yaklaşık 1 dakika 15 saniyedir. (3).
 • Ağız boşluğuna yerleştiriniz ve sertleşmesini bekleyiniz; sertleşme yaklaşık 3 dakika 15 saniyede gerçekleşir. (4).


Oranwash Vl / Oranwash L / Thıxoflex M Kullanım Bilgileri


Dozaj

 • Tüpten karıştırma bloğunun dozaj ölçeği boyunca gerekli miktarı sıkarak çıkarınız. Sıvının uzunluğuna eşit olacak şekilde bir miktar Zhermack Indurent Gel dozajlayınız.
 • Zhermack Indurent Liquid kullanılması halinde, her sıvı çentiği için bir damla sertleştirici dozajlayınız.


Karıştırma

 • Spatula ile hızlı bir şekilde karıştırınız, depolanan havayı gidermek için karıştırma bloğu üzerinde basınç uygulayarak karışımı özenle çıkarıp yayınız.
 • Homojen bir renk tonu elde edene kadar işlemi uygulamaya devam ediniz.
 • İdeal karıştırma süresi yaklaşık 30 saniyedir (6).
 • Karıştırılan kütleyi kalıp yuvasının üzerine spatula veya elastomerler için kullanılan bir şırınga ile uygulayınız.
 • Karıştırma dahil çalışma süresi yaklaşık 1 dakika 30 saniyedir (7).
 • Ağız boşluğuna yerleştiriniz ve sertleşmesini bekleyiniz; sertleşme yaklaşık 3 dakika 30 saniyede gerçekleşir (8).
 • UYARILAR: Polisilaksana karşı duyarlı kişilerde tahrişe veya diğer alerjik reaksiyonlara yol açabilir.


Ölçünün Temizlenmesi Ve Dezenfekte Edilmesi

 • Musluk suyu altında bol su ile iyice durulandıktan sonra ölçü derhal dezenfekte edilebilir. İdeal dezenfeksiyon ölçü Zeta 7 solution (Zhermack) içine daldırılarak veya direkt Zeta 7 spray (Zhermack) püskürtülerek sağlanır. Diğer dezenfeksiyon maddelerinin kullanılması halinde, üretici bilgilerini izleyiniz.


Modellerın Dökülmesı

 • Kalıp sertleşme sona erdikten sonra 30 dakika ile 72 saat arasında dökülür.
 • Yüzey gerilimini ve kabarcıkların oluşması riskini azaltmak için (alçı bazlı malzemeler ile), kalıbı Tensilab (Zhermack) ile buharlaştırarak işleme tabi tutmanız tavsiye edilir

Fiyat ve ürün açıklamalarını görmenizi en çok biz istiyoruz

Ancak yönetmelik gereği sadece kayıtlı hekimler fiyat ve açıklama görüp, sipariş verebilirler.

Ücretsiz Üye Ol

Üye misiniz?

Zhermack Zetaplus 900 ML ürünü C Tipi Silikonlar kategorisinde listelenmektedir.

Zhermack Zetaplus 900 ML ürününün detaylı açıklamasını incelemek, ürün kullanım alanı, hangi tekniklerle kullanıldığı ve daha detaylı bilgileri öğrenin.

zhermack-zetaplus-900-ml
Zhermack Zetaplus 900 ML
(0 Değerlendirme)
İade süresi teslimat tarihinden itibaren 7 gündür.

Nasıl İade Ederim?
1. dentalpiyasa.com’da yer alan "Hesabım" bölümünden “Siparişlerime” gidin.
2. “Siparişlerim” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.
3. Kolay iade butonuna basın.
4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.
5. Ekranda çıkan iade kargo barkodunun çıktısını alın veya kodu not alın. İade kargo kodunuza siparişlerim sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.
6. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun.
7. Paketi iade kargo koduyla birlikte MNG Kargoya Dentalpiyasa kampanya kodu olduğunu belirterek 2 gün içinde teslim edin.
8. İadelerde kargo ücreti Dentalpiyasa’ya aittir.

İade Koşulları:
1. İadelerde ilk şart, ürünün tekrar diş deposu tarafından sorunsuz şekilde satılıp satılamayacağıdır. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.
2. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde iade edilirse, iadeniz kabul edilmeyebilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
3. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.
4. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
5. Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde dentalpiyasa.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.

Para iademi ne zaman alırım?
Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürün deponun eline geçer geçmez, para iadesi süreci başlar. Kendilerine teslim edildikten sonra, bankanızın iade politikasına göre 1-3 iş günü içinde para iadeniz hesabınıza gönderilir. Bu süreçte ürün bedelinin satıcıya aktarılmaması için siparişe onay vermemenizi rica ediyoruz.

Değişim halinde, yeni ürün ne zaman elime geçer?
Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürünü satıcıya korunaklı şekilde gönderdikten sonra, ürünün satıcının eline geçmesi beklenir. Daha sonra satıcı yeni ürünü tarafınıza gönderir ve ortalama 1-3 iş günü içinde kargonuz teslim edilir.