İlk siparişinize özel sepette net %10 indirim 🎉

KOD: DP10ℹ️

3000 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Bedava

Dentalpiyasa
Aramaya başlamak için en az 2 karakter yazmalısınız
Wristwatch by Ted Baker London

Ambalaj İçeriği

8 adet 4 gr’lık şırınga (A1, A2, A3, A3.5,B3, C2, D3, OA3), 1 adet Adper Singlebond , 2 adeziv 6 gr, 1 adet Scotchbond şırınga asit 3 ml

3M Z550 Nano Hibrit Kompozit Başlangıç Seti

3M

SKU: 2673M-1011

Katalog No: 3m.7050IK

3M Türkiye - Topçu Dental10.0

Miat: Ekim 2025

Ort. 15 saat içinde kargoda.

Diğer Depolar (2)

Ürün Açıklaması
Değerlendirmeler
İade Koşulları
Tüm Satıcılar
2

3M Z550 Nano Hibrit Kompozit Başlangıç Seti


 • Direkt restorasyonların tüm sınıflarında kullanımı kolaydır.
 • Filtek ™ Z550 restoratif ile, doğal görünümlü, kaliteli restorasyonu için hastanın beklentilerini tatmin edebilir.
 • Sonuç, yüksek eğilme mukavemeti, diametrik çekme mukavemeti, aşınmaya direnci ve geliştirilmiş cila tutma.


Mükemmel kullanım

 • Öngörülebilir estetik
 • Yüksek dayanımlı
 • İyi aşınma direnci
 • Parlatması kolaydır.
 • Geliştirilmiş cila tutma
 • 12 popüler renklerin, dentin tonları seçimi
 • Tüm doğrudan restorasyonlar için endikedir


3M’den yeni Nano Hibrit Çok Amaçlı Restoratif çözüm: Filtek™ Z550


 • 3M ESPE™, Filtek™ Z250 Çok Amaçlı Restoratif’in başarısı üzerine, kanıtlanmış nanofiller teknolojisini ekleyerek fiziksel özellikleri, aşınma direnci ve cilası daha güçlü bir kompozit geliştirdi. Filtek™ Z550 Nano Hibrit Çok Amaçlı Restoratif içeriğini hastaların ihtiyaçlarını yüksek oranda karşılayacak şekilde geliştirilmiş bir alternatif olarak sunuluyor. Filtek™ Z550 Nano Hibrit Çok Amaçlı Restoratif anterior ve posterior restorasyonlar için geliştirilmiş ışıkla aktive olan nanohibrit esaslı bir kompozit olup, dişe adeziv yardımıyla bağlanıyor. İki tanesi opak olmak üzere 12 renk alternatifi mevcut. Tüm renkler radyopak ve florasan olarak sunuluyor.
 • Güçlü, güvenilir performans için formüle edilmiş
 • Filtek™ Z550 restoratif ile hastalara doğal görünümlü, yüksek kaliteli restorasyonlar yapabilmek mümkün. Yüksek esneme direnci, yüksek aşınma direnci, yüksek diametric gerilme direncine ek olarak iyi cilalanabilme özelliği dikkat çekiyor. Filtek™ Z550 restoratif ile sonuçlar daha güvenilir.
 • Her sınıf direkt restorasyon için kolay kullanım
 • Yeni nanohibrit kompozit anterior ve posterior bölgede kolay kullanım için tasarlanmıştır. Vita® Klasik Renk Rehberi ile uyumlu 12 renk alternatifi ile Filtek™ Z550 restoratifin rengini hastanın doğal diş rengine uydurmak çok kolay. Her gün uygulanan restorasyonlar her zaman ve her yerde daha güzel görünüm kazanıyor.


Nanohibrit nedir?


 • Nanohibrit kompozitler restoratif gereksinimler için geniş çözümler sunuyor. Farklı boyutlardaki partiküller sayesinde doldurucu oranı yüksek olup, bu nedenle geleneksel hibritlere göre daha dirençlidir. Nano boyutundaki partiküllerin eklenmesi restorasyona aşınma direnci kazandırır ve yüzeyi daha iyi cilalanır.


Teknik Bilgi


 • Filtek™ Z550 Nano Hibrit Üniversal Restoratif’in filler teknolojisi, partiküllerin özgün bir şekilde hibridizasyonu ve nanopartikül mühendisliğidir. Temel olarak, mükemmel manipulasyon ve güçlü mekanik özellikleri ile bilinen Filtek™ Z250 Çok Amaçlı Restoratif doldurucu sistemine dayanır. Daha iyi performans gösteren, daha estetik bir nanohibrit kompozit hedefiyle Filtek™ Z250 restoratif doldurucu sistemi, rezin matrikse bağlanmış özgün nano partiküller ve nano öbekler eklenerek geliştirildi.
 • Sonuç: El aletine yapışmayan, mükemmel manipulasyon sağlayan, polimerize edilene kadar şeklini koruyan optimize edilmiş bir nanohibrit kompozit. Doldurucuların bu özgün kombinasyonu, kolay cilalanan estetik sonuçlar sağlıyor. Aynı zamanda güçlü mekanik özellikleri ve aşınma direnci ile posterior restorasyonlar için de uygundur. Filtek™ Z550 Nano Hibrit Çok Amaçlı Restoratif anterior ve posterior restorasyonlarda hibrit bir kompozitin sunduğu bütün avantajları sunar. Rezin teknolojisi Filtek™ Z250 rezin sistemine dayanır, ancak büzülmeyi azaltmak için bir kısım TEGDMA, PEGDMA ile yer değiştirmiştir. Filtek™ Z550 Nano Hibrit restoratif kompozit bu sınıftaki diğer kompozitlerden daha düşük bir polimerizasyon büzülmesine sahiptir.
 • Yüzeyi modifiye edilmiş ortalama 3 mikron veya daha küçük zirkonya /silika partikülleri
 • Yüzeyi modifiye edilmiş kümelenmemiş 20 nanometre boyutunda silika partikülleri
 • Doldurucu oranı ağırlık olarak % 82 (hacimce % 68)

Fiyat ve ürün açıklamalarını görmenizi en çok biz istiyoruz

Ancak yönetmelik gereği sadece kayıtlı hekimler fiyat ve açıklama görüp, sipariş verebilirler.

Ücretsiz Üye Ol

Üye misiniz?

3M Z550 Nano Hibrit Kompozit Başlangıç Seti ürünü Kompozit Setler kategorisinde listelenmektedir.

3M Z550 Nano Hibrit Kompozit Başlangıç Seti ürününün detaylı açıklamasını incelemek, ürün kullanım alanı, hangi tekniklerle kullanıldığı ve daha detaylı bilgileri öğrenin.

3m-z550-nano-hibrit-kompozit-baslangic-seti
3M Z550 Nano Hibrit Kompozit Başlangıç Seti
(0 Değerlendirme)
İade süresi teslimat tarihinden itibaren 7 gündür.

Nasıl İade Ederim?
1. dentalpiyasa.com’da yer alan "Hesabım" bölümünden “Siparişlerime” gidin.
2. “Siparişlerim” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.
3. Kolay iade butonuna basın.
4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.
5. Ekranda çıkan iade kargo barkodunun çıktısını alın veya kodu not alın. İade kargo kodunuza siparişlerim sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.
6. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun.
7. Paketi iade kargo koduyla birlikte MNG Kargoya Dentalpiyasa kampanya kodu olduğunu belirterek 2 gün içinde teslim edin.
8. İadelerde kargo ücreti Dentalpiyasa’ya aittir.

İade Koşulları:
1. İadelerde ilk şart, ürünün tekrar diş deposu tarafından sorunsuz şekilde satılıp satılamayacağıdır. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.
2. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde iade edilirse, iadeniz kabul edilmeyebilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
3. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.
4. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
5. Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde dentalpiyasa.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.

Para iademi ne zaman alırım?
Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürün deponun eline geçer geçmez, para iadesi süreci başlar. Kendilerine teslim edildikten sonra, bankanızın iade politikasına göre 1-3 iş günü içinde para iadeniz hesabınıza gönderilir. Bu süreçte ürün bedelinin satıcıya aktarılmaması için siparişe onay vermemenizi rica ediyoruz.

Değişim halinde, yeni ürün ne zaman elime geçer?
Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürünü satıcıya korunaklı şekilde gönderdikten sonra, ürünün satıcının eline geçmesi beklenir. Daha sonra satıcı yeni ürünü tarafınıza gönderir ve ortalama 1-3 iş günü içinde kargonuz teslim edilir.