İlk siparişinize özel sepette net %10 indirim 🎉

KOD: DP10

3000 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Bedava

Wristwatch by Ted Baker London

Ambalaj İçeriği

1 AD./PKT

Quintessence Ağız Hastalıkları Atlası + Ağız Kanserleri - Erken Tanı Bakımından Dişhekimliği Klinik Bulgular ve Tedavi Yaklaşımları

Quintessence

SKU: 26Qu-1045

Katalog No: quin.T002-T061.QU0923

Quintessence10.0

Miat: Ocak 2032

Ürün Açıklaması
Değerlendirmeler
İade Koşulları
Tüm Satıcılar

Quintessence Ağız Hastalıkları Atlası + Ağız Kanserleri - Erken Tanı Bakımından Dişhekimliği Klinik Bulgular ve Tedavi Yaklaşımları


Yazar:

  • Prof. Dr. Semih Özbayrak


Ağız Hastalıkları Atlası 

Ağız Hastalıkları Atlası lezyonların özelliklerini hem şematik hem de klinik görüntüleriyle açıklarken, muayene yöntemleri ve tanı için anamnez yollarını basamaklarıyla gösteriyor. Tanı kriterleri, ayırıcı tanı ve yaklaşımlarıyla ağız hastalıları konusunda Türkiye`de bu alandaki ilk eser. Ağız mukozası lokal sistemik hastalıklara bağlı olarak görülen değişikliklerin etyolojileri farklı da olsa oluşumların görünümleri çoğu kez birbirine benzemektedir. Bu durum tanıya ulaşmada önemli bir problem olarak yansımaktadır. Eser lezyonların özelliklerini hem şematik hem de klinik görüntüleriyle açıklarken, muayene yöntemleri ve tanı için anamnez yollarını basamaklarıyla göstermektedir. Ayrıca resimler metinleriyle birlikte karşılıklı sayfalarda sunulmakta, konular sistemli bir bütünlük içerisinde takip edilebilmektedir. Atlas; tanı kriterleri, ayırıcı tanı ve tedavi yaklaşımlarıyla ağız hastalıkları alanında Türkiye`de bir "ilk eser"olma durumundadır. Diş hekimliği, Dermatoloji, KBB, İç Hastalıkları, Çene ve Plastik Cerrahi gibi branşların kesişme noktası olarak ortaya çıkabilen ağız boşluğuna ait belirtileri içerik zenginliği ve farklı bir stil ile ele alan bu eser klinisyenlere yönelik detaylı bir kaynak kitap olma durumunda. Atlas, Prof. Dr. Semih Özbayrak tarafından hazırlandı. Yazar, 1980 yılından itibaren Berlin Üniversitesi ve Marmara Üniversitesindeki birikimlerini ve klinik deneyimlerini okuyucu ile paylaşmakta. Eserde yazarın orijinal arşivinden seçtiği 49`u histopatolojik/sitolojik olmak üzere 662 resim ve 20 şekil ile hastalıkların özellikleri pratik tanıya yönelik olarak sunulmaktadır.

 

288 sayfa; Kodu: T002; ISBN  975-92622-0-7

 

 

___________________

 

Yazar:

  • Prof. Dr. Semih Özbayrak,
  • Prof. Dr. Filiz Namdar Pekiner

Ağız Kanserleri - Erken Tanı Bakımından Dişhekimliği Klinik Bulgular ve Tedavi Yaklaşımları


Öncü belirtiler ve radikal tedavi yaklaşımı arasında çoğu kez önemli zaman kaybının söz konusu olduğu, malign tümörler bakımından relatif küçük bir oranda olmakla birlikte rastlanma sıklığının giderek arttığı ağız kanserlerinin erken tanısında ve dolayısı ile prognozu kötüleşmeden hastaları yönlendirmede dişhekimleri 1. derecede sorumludurlar. Herhangi bir değişimin direkt olarak görülme şansı bulunmasına rağmen hastaların farkındalık eksikliği, belirtiyi hafife alma, önemsememe gibi yaklaşımlarının yanı sıra ilgi alanları öncelikli olarak dişlere odaklanan dişhekimlerinin de günlük rutinlerinin dışında olan değişimleri değerlendirme pratiğinin eksikliğine bağlı olarak bu konudaki tanı çoğu kez II. ve III. evrede konulabilmekte, buna bağlı prognoz veya postoperatif defeklerin de belirli oranda kötüleştiği bir gerçektir. Prekanserözlerin ve oral mukoza kanserlerinin morfolojik ve histopatolojik değişim örneklerinin ön planda ele alındığı bu kitapta ağız kanserleri epidemiyolojisi, etyolojik faktörler, erken tanı kriterleri ele alınmıştır. Ağız kavitesinde epitel kaynaklı olan ve olmayan malignomlar, tükürük bezi kaynaklı malignomlar orijinal resimlerle örneklenmiştir. Ağız kanserlerinde uygulanan tedavi yaklaşımları geniş bir literatür taraması şeklinde ele alınmış ve dişhekimliği yaklaşımı bakımından özel bir konuma sahip olan kanser tedavisinde ortaya çıkan oral belirtiler yine orijinal resimlerle vurgulanmıştır. Kitap okuyucuya toplam olarak 378 renkli resim, 13 şekil ve 6 tablo ile teorik bilginin yanı sıra değişimlerin çeşitliliği konusunda görsellik de sunmaktadır.

 

 

208 sayfa; Kodu: T061; ISBN 978-605-85450-7-6

Fiyat ve ürün açıklamalarını görmenizi en çok biz istiyoruz

Ancak yönetmelik gereği sadece kayıtlı hekimler fiyat ve açıklama görüp, sipariş verebilirler.

Ücretsiz Üye Ol

Üye misiniz?

Quintessence Ağız Hastalıkları Atlası + Ağız Kanserleri - Erken Tanı Bakımından Dişhekimliği Klinik Bulgular ve Tedavi Yaklaşımları ürünü Kitap kategorisinde listelenmektedir.

Quintessence Ağız Hastalıkları Atlası + Ağız Kanserleri - Erken Tanı Bakımından Dişhekimliği Klinik Bulgular ve Tedavi Yaklaşımları ürününün detaylı açıklamasını incelemek, ürün kullanım alanı, hangi tekniklerle kullanıldığı ve daha detaylı bilgileri öğrenin.

quintessence-agiz-hastalklar-atlas-az-kanserleri-erken-tan-bakmndan-dishekimlii-klinik-bulgular-ve-tedavi-yaklamlar
Quintessence Ağız Hastalıkları Atlası + Ağız Kanserleri - Erken Tanı Bakımından Dişhekimliği Klinik Bulgular ve Tedavi Yaklaşımları
(0 Değerlendirme)
İade süresi teslimat tarihinden itibaren 7 gündür.

Nasıl İade Ederim?
1. dentalpiyasa.com’da yer alan "Hesabım" bölümünden “Siparişlerime” gidin.
2. “Siparişlerim” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.
3. Kolay iade butonuna basın.
4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.
5. Ekranda çıkan iade kargo barkodunun çıktısını alın veya kodu not alın. İade kargo kodunuza siparişlerim sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.
6. İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun.
7. Paketi iade kargo koduyla birlikte MNG Kargoya Dentalpiyasa kampanya kodu olduğunu belirterek 2 gün içinde teslim edin.
8. İadelerde kargo ücreti Dentalpiyasa’ya aittir.

İade Koşulları:
1. İadelerde ilk şart, ürünün tekrar diş deposu tarafından sorunsuz şekilde satılıp satılamayacağıdır. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.
2. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde iade edilirse, iadeniz kabul edilmeyebilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
3. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.
4. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
5. Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde dentalpiyasa.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.

Para iademi ne zaman alırım?
Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürün deponun eline geçer geçmez, para iadesi süreci başlar. Kendilerine teslim edildikten sonra, bankanızın iade politikasına göre 1-3 iş günü içinde para iadeniz hesabınıza gönderilir. Bu süreçte ürün bedelinin satıcıya aktarılmaması için siparişe onay vermemenizi rica ediyoruz.

Değişim halinde, yeni ürün ne zaman elime geçer?
Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürünü satıcıya korunaklı şekilde gönderdikten sonra, ürünün satıcının eline geçmesi beklenir. Daha sonra satıcı yeni ürünü tarafınıza gönderir ve ortalama 1-3 iş günü içinde kargonuz teslim edilir.
Fiyat
Satıcı
Miat
Çok Al Az Öde
-